Chodí kontrola zo Sociálnej poisťovne tehotným na PNke? Majú vychádzkové hodiny? Aké sú následky, keď Vás kontrola nezastihne doma…

 

Aj tehotné majú určené vychádzkové hodiny

Gynekológ konštatuje rizikové tehotenstvo a následne on sám alebo na základe jeho odporúčania ošetrujúci obvodný lekár rozhodne o práceneschopnosti ženy. Nariadi liečebný režim, obvykle je to kľud na lôžku, šetrenie sa ale i zákaz vychádzok. Ak nie sú závažné dôvody pre zotrvanie na lôžku, lekár určí tehotnej žene vychádzkové hodiny. Obvykle sú v časoch 10.00- 12.00 a poobede od 14.00 do 16.00. Samozrejme, závisí to od určenia lekárom.

#TIP. Pýtate sa, či Vám PNka ovplyvní materské? Prečítajte si esprievodcu Materská, klik sem.

Mimo týchto hodín sa tehotná žena musí zdržiavať na adrese, ktorú uviedla v Potvrdení o dočasnej pracovnej neschopnosti.

#TIP PRE VÁS:Obvykle sú určené vychádzkové hodiny pre tehotné tak ako je uvedené vyššie, avšak je možné mať vychádzkové hodiny i v iných časoch, závisí od lekára, ktorý Vás vypisuje na PNku. Dokonca som sa dozvedela, že niektoré tehotné ženy na PNke nemali určené vychádzkové hodiny – info len z počutia.


Moji praktickí esprievodcovia pre rodičov – informácie na jednom mieste, ktoré ušetria čas a peniaze


KONTROLA ZO STRANY SOCIÁLNEJ POISŤOVNE

Častá otázka zo strany budúcich mamičiek ako aj predmet diskusií na mamičkovských fórach je to, či môže prísť kontrola domov aj tehotnej žene?

Ak poberáte nemocenské počas PNky, môže vás prísť skontrolovať zamestnanec Sociálnej poisťovne, či sa nachádzate na určenej adrese a dodržiavate liečebný režim.

Skontrolovať Vás môže na adrese, ktorú ste uviedli v tlačive Pnky. Nemusí to byť vyslovene adresa Vášho trvalého pobytu, ale jednoducho miesto, kde Vás vedia v prípade kontroly nájsť.


Môj jesenný webinár pre budúcich rodičov

SLEDUJTE PRÁVNE PRE RODIČA AJ NA FACEBOOKU (FANPAGE) A INSTAGRAME (@PRAVNE_PRE_RODICA). A DOZVIETE SA UŽITOČNÉ, PRAKTICKÉ A AKTUÁLNE INFORMÁCIE PRE RODIČOV.

2 komentáre on Rizikové tehotenstvo – kontrola zo Sociálnej poisťovne a od zamestnávateľa, vychádzkové hodiny – 2. časť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *