Chodí kontrola zo Sociálnej poisťovne tehotným na PNke? Majú vychádzkové hodiny? Aké sú následky, keď Vás kontrola nezastihne doma…

Nie každé tehotenstvo je bezproblémové. Veľa žien je doma na PNKe z dôvodu rizikového tehotenstva.

Aj tehotné majú určené vychádzkové hodiny

Gynekológ konštatuje rizikové tehotenstvo a následne on sám alebo na základe jeho odporúčania ošetrujúci obvodný lekár rozhodne o práceneschopnosti ženy. Nariadi liečebný režim, obvykle je to kľud na lôžku, šetrenie sa ale i zákaz vychádzok. Ak nie sú závažné dôvody pre zotrvanie na lôžku, lekár určí tehotnej žene vychádzkové hodiny. Obvykle sú v časoch 10.00- 12.00 a poobede od 14.00 do 16.00. Samozrejme, závisí to od určenia lekárom.

Mimo týchto hodín sa tehotná žena musí zdržiavať na adrese, ktorú uviedla v Potvrdení o dočasnej pracovnej neschopnosti.

#TIP PRE VÁS:Obvykle sú určené vychádzkové hodiny pre tehotné tak ako je uvedené vyššie, avšak je možné mať vychádzkové hodiny i v iných časoch, závisí od lekára, ktorý Vás vypisuje na PNku. Dokonca som sa dozvedela, že niektoré tehotné ženy na PNke nemali určené vychádzkové hodiny – info len z počutia.

 Byť počas PNky obmedzená vychádzkovými hodinami…nie je to jednoduché…

 

KONTROLA ZO STRANY SOCIÁLNEJ POISŤOVNE

Ak poberáte nemocenské počas PNky, môže vás prísť skontrolovať zamestnanec Sociálnej poisťovne, či sa nachádzate na určenej adrese a dodržiavate liečebný režim.

Milé budúce maminky, pripravila som pre Vás tento praktický ebook BUDEME mať bábätko,  v ktorom nájdete ďalšie praktické informácie ohľadom rizikového tehotenstva, úradov, peňazí od štátu, keď čakáte bábätko.

SLEDUJTE PRÁVNE PRE RODIČA AJ NA FACEBOOKU (FANPAGE) A INSTAGRAME (@PRAVNE_PRE_RODICA.SK). A DOZVIETE SA UŽITOČNÉ, PRAKTICKÉ A AKTUÁLNE INFORMÁCIE PRE RODIČOV.

1 Comment on Rizikové tehotenstvo – kontrola zo Sociálnej poisťovne a od zamestnávateľa, vychádzkové hodiny – 2. časť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *