Milí rodičia, dovoľte mi predstaviť sa

JUDr. Mária Dvončová

autorka projektu Právne pre rodiča

Kto som a prečo Právne pre rodiča?

Som povolaním právnička. Niekoľko rokov som sa venovala najmä rodinnému, pracovnému a občianskemu právu. Mnoho známych ma oslovovalo s otázkami ohľadom narodenia dieťaťa, administratívy s tým spojenej a tak som začala vytvárať brožúrku pre rodičov ohľadom „papierovačiek“, ktoré s narodením dieťaťa súvisia. Potom som ja sama otehotnela a počas  môjho tehotenstva sa z krátkej brožúrky stala vyše stostranová príručka pre rodičov – od tehotenstva až po skončenie rodičovskej dovolenky. 

Publikácia vyšla ako Praktický sprievodca pre rodičov vo vydavateľstve NOXI v roku 2015.

V písaní pre rodičov som pokračovala, a to konkrétne na portáli http://www.vsetkopremamu.sk v rozsahu niekoľko desiatok článkov.

Okrem toho som začala publikovať články aj v pre Právne noviny na http://www.pravnenoviny.sk.

Od r. 2017 spolupracujem s magazínom Dieťa, kde pripravujem rubriku Právo a rodina.

Postupne sa prišli ďalšie výzvy. Pre projekt Právne pre rodiča som vytvorila:

fanpage na facebooku: Mária Dvončová  – Právne pre rodiča

instagramový profil @pravne_pre_rodica

Na týchto sociálnych sietiach pravidelne postujem a pridávam informácie pre rodičov, rady a tipy, ako aj upozorňujem na rôzne legislatívne zmeny a  novinky.

V roku 2017 vznikla táto webstránka, kde som postupne počas rokov pridala pre rodičov takmer 150 článkov. Nasledovali EBOOKY pre rodičov /momentálne je ich v ponuke 14), prémiová sekcia Právne pre rodiča PRÉMIUM a ponuka webinárov a kurzov.

E-SPRIEVODCOVIA

E-sprievodcoviapre rodičov …“miesto, Kde rodičia nájdu informácie“ Milí rodičia, „Viem, že nie všetko sa dá zistiť na úradoch, niekedy nie je vôľa a predovšetkým nie Čítať viac

Čítaj viac

PRÉMIUM OBSAH

ČO JE PRÁVNE PRE RODIČA PRÉMIUM? Ide o uzatvorený, mnou vytvorený obsah, ktorý nie je bežne dostupný. Pozostáva z: prémiové ČLánky, videá, postupy tak, aby Čítať viac

Čítaj viac

Prečítajte (pozrite) si rozhovory so mnou:

Rozhovor pre Akčné ženy

Rozhovor pre blog Dve matky.

Rozhovor pre Všetko pre mamu.