Poradňa pre rodičov, ktorí chcú vedieť viac

Ak máte otázky, radi by ste si so mnou prešli svoju situáciu a možnosti vopred, neváhajte si dohodnúť so mnou konzultáciu cez rezervačný systém. Bližšie informácie nižšie na tejto stránke v časti Často kladené otázky.

Krásny deň prajem, ďakujem za dôveru. Moje konzultačné kapacity na mesiac september sú naplnené. 25.septembra doobeda opätovne uverejním na tejto stránke rezervačný formulár pre októbrové termíny (podľa toho ako budem mať kapacity).

Ak by sa niekto zo septembrovej konzultácie odhlásil, voľný termín ponúkam vždy cez instagram (v stories) na profile @pravne_pre_rodica. 

POZRITE SI aj ČASTO KLADENÉ OTÁZKY ku konzultáciam NIŽŠIE.

S prianím pekného dňa, JUDr. Mária Dvončová

Ak vám konzultácia nevyhovuje/nie je voľný termín, možnosti.

Často kladené otázky

Cena konzultácie je 99 eur. V tejto cene je zahrnutá moja príprava na Vašu situáciu, premyslenie rôznych možností a postupov, následné odprezentovanie na spoločnom videohovore ako i zodpovedanie otázok z Vašej strany.

Konzultácia  je v trvaní max. 50 min. Mám skúsenosť, že tento čas je obvykle postačujúci pre vysvetlenie Vašej situácie, otázky a postup. Konzultácie robím cez videohovor online, technicky jednoducho riešené, viac info dostane klient v emaili.

Ako prebieha konzultácia? 

Po tom ako si rezervujete termín, Vám príde do emailovej schránky email s bližšími informáciami ohľadom platby, pripojenia na videohovor. Zároveň sa pozriem na informácie, ktoré ste uviedli v poznámke v rezervačnom formulári a ak potrebujem od Vás vedieť dodatočné informácie –  DÁTUMY, ďalšie okolnosti situácie, možno Vaše preferencie, dopýtam sa ešte pred konzultáciou emailom. TAK, ABY SOM SI VEDELA pripraviť rôzne možnosti, ktoré Vám viem navrhnúť, prípadne naštudovať osobitné okolnosti.

Milí rodičia, neposkytujem konzultácie prostredníctvom emailov/správ. Obvykle to skončilo nekonečnou výmenou emailov. Jednoducho do emailu nezhrniem všetko to info, čo hovorím na konzultácii.

Materské, ošetrovné, dávka v nezamestnanosti, lehoty, ohlásenia a oznámenia voči inštitúciam, škôlky, školy, administratíva ohľadom narodenia bábätka, keď končí rodičovská dovolenka, reťazový pôrod, rôzne súbehy dávok pre rodičov. Nekonzultujem však pracovné a rodinné právo.

Klasická konzultácia je maximálne 45 min, tak ako je uvedené vyššie. Vo väčšine prípadov je potrebné vysvetliť celú situáciu komplexnejšie a 20 min. nestačí. Napriek tomu, že si to klient predtým myslel. Súčasne…na konzultácie sa pripravujem vopred, premýšľam rôzne scenáre a možnosti. Preto z mojej strany nejde iba o rýchle 20minútové odprezentovanie bez prípravy vopred ako si môže klient myslieť. Ďakujem, že to chápete.

Nekonzultujem každý deň a nie celý deň. Preto mám termínov tak málo. Sledujem legislatívne zmeny, pripravujem blog na webstránke, spracovávam a neustále dopĺňam e-sprievodcov, vidíme sa na online webinároch, na sociálnych sietiach (live vysielanie štvrtok na instagrame).

Vyhlásenia: Neposkytujem poradenstvo v zmysle zákona o advokácii. V prípade, že sa na mňa obrátite v záležitosti, ktorá patrí do oblasti právneho poradenstva, ktoré poskytujú už advokáti,  rada Vám odporučím kolegov –  advokáta/advokátku. Ide napríklad o oblasť pracovného  alebo rodinného práva, ktoré chcete so mnou odkonzultovať. Tieto oblasti nekonzultujem. Zároveň upozorňujem, že nevypočítavam na konzultáciach vopred presnú výšku dávok sociálneho poistenia.

Referencie od rodičov

Ďakujem, som rada, že ste spokojní!

Ano, urcite. Pani Dvoncova je perfektna. Super, ze sa s odvahou chytila tejto problematiky.
 
Dobrý deň, konzultácia mi veľmi pomohla zorientovať sa v právach a v povinnostiach ohľadom nástupu po rodičovskej dovolenke. Ja som konzultáciu využila už druhý krát, dokonca som si zakúpila aj právne pre rodiča prémium a určite by som Vás neváhala kontaktovať znova, nakoľko ste skvelá, pretože vysvetlíte danú problematiku vždy veľmi zrozumiteľne a dokážete pomôcť a nájsť riešenie ako v danej situácii vyriešiť problém čo najlepšie. Ak niekto váha, či sa oplatí investovať financie do konzultácií alebo zakúpení webinárov, či prémium prístupu k článkom – neváhajte!! Oplatí sa :)) Veronika
Konzultáciu na 100% odporúčam. Okrem toho že som dostala množstvo užitočných informácií, a viacero variant ako situáciu riešiť, tak mi bol venovaný extra cas a ďalšie pomocné kroky. Naozaj super prístup a odbornosť.
 
Ano, jednoznačne odporúčam. Veľmi mi pomohla naša konzultácia zorientovať sa a obzvlášť si vážim prístup s akým ku svojej práci pristupujete. Mila, ochotná, trpezlivo vysvetlíte a ešte aj s úsmevom. Ďakujem za Vašu prácu. 🙂
Urcite odporucam konzultaciu.
 
Ocenujem rady, ktore Vam mnohe uradnicky nepovedia, pretoze sa nepytate( nie kazdy mame vsetko nastudovane), alebo v inom pripade, Vam povedia dve rozlicne odpovede. 😊 Dakujem
 
Veľmi pekne ďakujem za dnešné veľmi milé online stretnutie. Pomohli ste mi a chcem sa Vám poďakovať, že robíte takúto prácu a pomáhate rodičom. Všetko len to dobré želám. Z
 
Dakujem za informacie a rady od pani Dvoncovej, velmi prijemne a zrozumitelne komunikuje, zhrnie najdolezitelsie. Mne osobne velmi pomohla a utvrdila ma vo veciach, v ktorych som si nebola ista, plus dala typy navyse, ktore sa bezne clovek na urade nedozvie. Dakujem este raz, nech sa dari aj nadalej
 
Odporúčam.Konzultácia mi veľmi pomohla a usmernila ma.
 
Velmi pekne dakujem za konzultciu a vrelo odporucam. Vsetko jasne a zretelne vysvetlene s milym a ludskym pristupom. Aj v zlozitej situacii ponuknute viacere moznosti riesenia, ktore aj naozaj pomozu problem vyriesit. Som nadmieru spokojna.
komplexne a velmi zrozumitelne vysvetlene podmienky pre ziskanie tehotenskeho/materskej. podmienky vysvetlene na konkretnu situaciu ziadatela. za mna urcite odporucam a obratim sa v pripade potreby znova.
 
Dobry den pani Dvoncova, dakujem krasne este raz za rady a nasmerovanie, okrem toho, ze ste velmi mila a prijemna, tak ste v danej oblasti odbornik… dakujeme este raz a prajeme vsetko dobre
 
Ďakujem Pani Dvončovej za konzultáciu. Veľmi mi pomohla zorientovavať sa v mojej situácií a prišli sme na riešenie, ktoré mi pomôže zahrániť materské . Pani Dvončová je jedna milá, usmiata, dobre naladená osôbka , ktorej ďakujem z celého srdca. 🙂
error: Obsah je chránený!!

Nezabudnite si stiahnuť zdarma
ebook - peniaze od štátu pre rodičov + mojich 10 tipov