V tomto článku sa dozviete aká je v súčasnosti výška materského. Aká je výška maximálneho materské a či existuje minimálneho materské.

Aká je výška materského?

Aká je v súčasnosti výška materského?

Výška materského je v súčastnosti 75 percent denného vymieriavacieho základu alebo pravdepodobného vymieriavacieho základu.

Aká je výška maximálneho materského v r. 2022?

Od 1.1.2022 je maximálne materské vo výške 1676,30 EUR pri 30dňovom dni a 1732,10 EUR pri 31dňovom dni. 


Vyše 100 stranový ebook s rôznymi situáciami a otázkami rodičov ohľadom materskej nájdete na http://www.pravneprerodica.sk

KLIK SEM pre viac INFO

Aká je výška minimálneho materského a čo robiť, ak nemáte ani minimálne materské?

Výška minimálneho materského v podstate NIE JE určená. Takže pokojne sa môže stať, že Vám môže prísť rozhodnutie zo Sociálnej poisťovne, že výška Vášho materského je 3 eurá na deň (90 eur mesačne.)

Ak však Vaše materské nedosahuje ani sumu rodičovského príspevku 383,80 EUR (mesačne) bude Vám úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v mieste Vášho bydliska doplácať rozdiel medzi výškou Vašej materskej a sumou rodičovského príspevku, a to od narodenia dieťaťa.

Budete mať v podstate od narodenia dieťaťa nárok na rodičovský príspevok vo výške rozdielu medzi Vašou materskou a rodičovským príspevkom. Treba samozrejme úrad práce kontaktovať, predložiť rozhodnutie zo priznaní materského zo Sociálnej poisťovne, z ktorého je zrejmé, že Vaše materské nedosahuje ani sumu rodičovského príspevku.


#TIP PRE VÁS: Od 1.1.2022 sa mení výška rodičovského príspevku. Prečítajte si tom. KLIK SEM.

#TIP PRE VÁS: Prečítajte si aj článok o zmenách v materskom v roku 2019

#TIP: Prečítajte si aj o tom, ako dlho sa poberá materské a odkedy je možné ho poberať


SLEDUJTE PRÁVNE PRE RODIČA I NA FACEBOOKU A INSTAGRAME (@PRAVNE_PRE_RODICA). A DOZVIETE SA UŽITOČNÉ, PRAKTICKÉ A AKTUÁLNE INFORMÁCIE PRE RODIČOV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *