V tomto článku sa dozviete, koľko vlastne pôrod stojí a aké poplatky si môže pôrodnica od Vás pýtať.

Koľko sa platí za pôrod?

Poplatok za epidurál

S účinnosťou od 1. februára 2018 bol v pôrodniciach zrušený poplatok za podanie epidurálnej analgézy (PEDA). Poplatok za epidurálku sa pohyboval vo výške niekoľkých desiatok eur, i nad hranicu sto eur. Momentálne sa za podanie epidurálu neplatí. Avšak toto sa týka iba pôrodníc (zariadení) v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR.

Poplatok za prítomnosť inej osoby pri pôrode

Či už sa rozhodnete zobrať si k pôrodu otca dieťaťa, mamu, dulu alebo kamarátku, poplatok za prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode sa  od 1.februára 2018 taktiež neplatí. Ak tento poplatok však bol zrušený iba v pôrodniciach (zariadeniach) v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR.

#TIP PRE VÁS: Zoznam týchto zariadení nájdete na tomto linku.

Poplatok za výber pôrodníka

Iba tento poplatok napokon zrušený nebol a platí sa i naďalej. Ak sa rozhodnete vybrať si pôrodníka osobitne, uzatvoríte s nemocnicou osobitnú zmluvu. Informujte sa na výšku poplatku priamo u vybraného pôrodníka. Dohodnite si podmienky,

  • či príde i mimo službu,
  • na akom telefónnom čísle ho zastihnete
  • ako i to, aká časť poplatku sa Vám vráti ak napokon pri pôrode nebude.

Poplatok za nadštandartné služby

V niektorých pôrodniciach sa nachádzajú nadštandartné pôrodné boxy alebo izby. Obvykle však nie je možné si ich vopred rezervovať. Poplatky sa líšia, ak máte záujem o takýto druh služieb, informujte sa o poplatku za box i izbu priamo v pôrodnici.

Bol pre vás tento článok užitočný? Dajte o ňom vedieť i svojim známym, rodičom, a mňa tak podporíte v mojom písaní pre vás.

Milí rodičia, napísala som pre Vás EBOOK, zdarma si ho môžete stiahnuť na tomto linku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *