Prečo  je potrebné si hľadať pediatra pre dieťatko už počas tehotenstva, kedy si ho vyhľadať a aké údaje od neho potrebujete vedieť.

Kedy je potrebné si hľadať pediatra?

 

Už počas tehotenstva je potrebné si nájsť pediatra pre dieťatko

Prečo? Pretože jeho meno, adresu a tel. číslo budete nahlasovať v pôrodnici po pôrode.V prípade, že tak neurobíte, Vaše dieťa bude pridelené do starostlivosti pediatra podľa obvodu. V súčasnosti stále platí rajonizácia, to znamená, že Vaša ulica, prípadne obec patrí pod určitého pediatra, ktorý je povinný Vás/Vaše dieťatko/ prijať za pacienta. Ak si chcete nájsť iného pediatra, je to na jeho dobrej vôli, či Vás prijme.

Kedy si vyhľadať pediatra pre dieťa?

Odporúčam vyhľadaného alebo prideleného pediatra navštíviť ešte počas tehotenstva, kľudne v piatom, šiestom mesiaci tehotenstva, to je na Vás.

 

Moji praktickí esprievodcovia pre rôzne životné situácie rodičov, viacerí v ponuke

pre viac info KLIK SEM.


Aké údaje od pediatra potrebujete vedieť?


V pôrodnici budete uvádzať meno, sídlo ambulancie a telefonický kontakt. Nezabudnite si s nám dohodnúť postup po pôrode. Teda, či ho s novorodencom navštívite, či príde na osobnú návštevu, kedy atď.

Pediatrovi po  návrate domov odovzdávate prepúšťaciu správu novorodenca, ktorá obsahuje informácie o pôrode, o všetkých vyšetreniach, prípadne komplikáciach týkajúcich sa dieťatka.


SLEDUJTE PRÁVNE PRE RODIČA AJ NA FACEBOOKU A INSTAGRAME @PRAVNE_PRE_RODICA A DOZVIETE SA UŽITOČNÉ, PRAKTICKÉ A AKTUÁLNE INFORMÁCIE PRE RODIČOV