Niektoré obce majú príjemný zvyk dať svojim novým obyvateľom určitý peňažný obnos pri príležitosti narodenia. Aké sú podmienky?


Pozor, nie každá obec dáva príspevok pri narodení dieťaťa

Je potrebné si v prvom rade pozrieť web stránku obce, v ktorej máte trvalý pobyt, resp. v ktorej má trvalý pobyt Vaše dieťa, či obec poskytuje pri narodení dieťaťa nejaký finančný príspevok. Informovať sa môžete i priamo na miestnom alebo obecnom úrade.


Ak čakáte bábätko alebo sa Vám narodilo, pozrite si tento ebook. Mnou spracovaný, praktický, s množstvom príkladov.

Pre viac infom KLIK SEM.

Podmienky sú rôzne

Niektoré obce vyžadujú trvalý pobyt jedného z rodičov v danej obci, niektoré súčasne i trvalý pobyt dieťaťa. Obvykle je taktiež potrebné vyplniť osobitné tlačivo, predložiť svoj občiansky preukaz, rodný list dieťaťa.

Častokrát obce dávajú finančný príspevok pri tzv. „Vítaní nových obyvateľov“, čo je spoločenská udalosť spojená s gratuláciou k narodeniu dieťatka a krátkym programom.

Skvelý článok /síce z roku 2016/o tom, aký príspevok pri narodení dieťaťa poskytujú napríklad bratislavské mestské časti nájdete TU!

# TIP PRE VÁS: Pýtajte sa na obecnom /miestnom úrade. Príspevok totiž môže byť podmienený tým, že si o neho požiadate do šiestich mesiacov od narodenia dieťaťa!!


SLEDUJTE PRÁVNE PRE RODIČA I NA FACEBOOKU A INSTAGRAME (@PRAVNE_PRE_RODICA.SK). A DOZVIETE SA UŽITOČNÉ, PRAKTICKÉ A AKTUÁLNE INFORMÁCIE PRE RODIČOV.