Končí Vám pracovný pomer, chystáte sa ísť na úrad práce a vyčerpať dávku v nezamestnanosti. Ak máte škôlkara, viete pri správnom postupe a kombinácii dávok získať o pár sto eur viac.

Tieto tipy sú súčasťou prémiového obsahu. Pre PLNÝ prístup k týmto tipom si môžete objednať Právne pre rodiča PRÉMIUM (11eur/mes.), pre viac info KLIK SEM

Prístup k týmto informáciám máte i keď máte zakúpeného e-sprievodcu Končí mi rodičovská dovolenka 2024. KLIK sem pre objednanie a viac info.

PRIHLÁSTE sa do členskej sekcie k danému e-sprievodcovi a tam nájdete prelink na celý článok. AK ste prihlásený, tak sa Vám zobrazuje plná verzia článku.

Povedzme si konkrétny postup a príklad


Jana má pracovný pomer od r. 2019. Končí jej rodičovská dovolenka s mladšou dcérou. Počas rodičovskej dovolenky nikde nepracovala. Jana postupe tak – ako píšem v esprievodcovi Končí mi rodičovská dovolenka- pre optimalizáciu dávky v nezamestnnosti. Skončí jej RD napríklad 1.7., ona si vyčerpá ešte dva dni dovolenky, pracovný pomer skončí 3.7. Ušetrenú dovolenku jej zamestnávateľ vyplatí po skončení pracovného pomeru. Jana pôvodne chcela ísť na úrad práce, zaevidovať sa a požiadať si o dávku v nezametsnanosti. Ale…

Ak Vám bude končiť rodičovská dovolenka, preštudujte si tohto môjho e-sprievodcu (dávka v nezamestnanosti, ohlásenia, tlačivá, práva v zamestnaní po návrate z RD)