3 situácie, kedy rodičia nevedia a poberajú aj dávky, ktoré nie je možné poberať súbežne. Následne musia peniaze štátu vrátiť. Kedy? A ako?

V tomto článku predstavím tri časté situácie, ktorých som bola svedkom. Rodičia poberali súbežne dávky, ktorénie je možné poberať súbežne. Nevedeli. Čo ma prekvapilo, úrady ich na to neupozornili. Zistilo sa to obvykle až dodatočne. Následne museli rodičia neprávom poberanú peňažnú dávku vrátiť štátu späť.

Tento článok je súčasťou prémiového obsahu. Prístup k celému článku získate objednaním Právne pre rodiča Prémium (9 eur/mes.) K dispozícii je ukážka článku.Aj toto spomínam v ebooku „Dve deti po sebe (reťazoý pôrod“ – ak na staršie dieťa poberáte príspevok na starostlivossť o dieťa (príspvok na súkromnú škôlku) požiadate si o materské, pretože sa blíži pôrod druhého dieťaťa, tak je potrebné informovať o tom úrad práce.
Tieto tri situácie sa reálne stali rodičom. Ja pevne dúfam, že prepojenie úradov a inštitúcií sa postupne zlepšuje, a tým pádom k takýmto situáciám už nebude dochádzať.