Ak máte dieťa narodené v prvej polovici roka 2024, tak poznáte to premýšľate. Ako vykryť to obdobie kým v septembri nastúpi do škôlky. Ak ho dáte do súkromnej škôlky – máte nárok na nejaký príspevok? Ak Vám stále trvá pracovný pomer a Vy by ste sa mali vrátiť do práce, aké sú Vaše možnosti na časový úsek koniec RD – nástup do škôlky? Spísala som viacero možností v tomto článku.

Tieto tipy sú súčasťou prémiového obsahu. Pre PLNÝ prístup k týmto tipom si môžete objednať Právne pre rodiča PRÉMIUM (9eur/mes.), pre viac info KLIK SEM

Prístup k týmto informáciám máte i keď máte zakúpeného e-sprievodcu Končí mi rodičovská dovolenka 2024. KLIK sem pre objednanie a viac info.

PRIHLÁSTE sa do členskej sekcie k danému e-sprievodcovi a tam nájdete prelink na celý článok. AK ste prihlásený, tak sa Vám zobrazuje plná verzia článku.

Predstavme si situáciu, že Vaše dieťa má tri roky napríklad v apríli 2024


1. možnosť

Pre info: Ak má Vaše dieťa tri roky do 31.8.2024: Aj keď ste si podávali prihlášku do škôlky napríklad k 9/2023 a Vaše dieťa má tri roky až v apríli 2024, aj tak máte nárok na RP od 9/2024. Nie, odkedy má tri roky. Podmienkou, aby ste RP dostali je, že musíte ešte raz podať prihlášku do spádovej škôlky v 5/2024 a k 9/2024 ho nevezmú.


2.možnosť


3. možnosť


4.možnosť


Vždy si sledujte

Ak Vám bude končiť rodičovská dovolenka, preštudujte si tohto môjho e-sprievodcu (dávka v nezamestnanosti, ohlásenia, tlačivá, práva v zamestnaní po návrate z RD)

2 komentáre on Končí mi rodičovská dovolenka – dieťa ide do škôlky AŽ v septembri ako vykryť tie mesiace?

Comments are closed.