Moja MATERSKÁ 2020

Niektorí nad materskou premýšľajú dlhšie, iní spontánne zistia, že čakajú bábätko. Po prvom radostnom zistení, napadnú budúcu mamičku i otázky finančného charakteru. A o tom je práve materská. V súčasnosti sa pomaly blíži k výške čistého platu.

Poberáte ju 34 týždňov, a neskôr máte vďaka nej nárok na rodičovský príspevok v tej vyššej sume. A preto je materská zaujímavá.

MOja materská tehotná

EBOOK S PRAKTICKÝMI INFORMÁCIAMI a rôznymi situáciami budúcich mamičiek.

PREČÍTAŠ - POZRIEŠ - MÁŠ JASNO.

Čo všetko sa dozvieš v tomto praktickom infobooku?

  • Z čoho sa mi určí materská, ak som menila zamestnanie?
  • Som živnostníčka, ak sa zamestnám, ako sa mi určí materská?
  • Skončil mi pracovný pomer a som tehotná. Aké sú moje možnosti ohľadom materskej?
  • Chcem sa pripoistiť kvôli lepšej materskej, dá sa to? Koľko je potrebné si platiť v prípade dobrovoľného poistenia a ako dlho?
  • Ako dlho sa poberá materská, ako zistiť kedy Vám nárok na materskú skončí?Môžete si požiadať o materskú aj 7 týždňov pred termínom pôrodu?

Nahliadni do obsahu infobooku:

Do cca 80 strán infobooku som zhrnula rôzne príklady a možnosti pre budúce mamičky:

„Mám nízky plat a plánujeme bábätko. Môžem sa pripoistiť, aby som mala lepšiu materské? A keď zmením zamestnanie, vypočíta sa mi materská už z toho nového pracovného pomeru?“

„Tento rok som mala v práci lepší plat než ten minulý. Môžem nastúpiť na materskú trošku neskôr, aby sa mi počítala materská z toho lepšieho platu?“

“ Dostala som v práci výpoveď a práve som zistila, že som tehotná. Čo mám robiť, ak nechcem prísť o materskú? Môžem ísť na úrad práce a poberať podporu, kým nepôjdem na materskú?“

Počas fungovania projektu Právne pre rodiča ste sa ma pýtali nespočetné množstvo podobných otázok. A tak som to všetko zhrnula do tohto infobooku.

Pri písaní infobooku som nevychádzala iba z právnych predpisov ale i z praktických skúseností:

 – svojich

– rodičov v mojom okolí

– rodičov, ktorí sa zúčastnili mojich prednášok 

– z podnetov, otázok a situácií, ktoré som zaznamenala prostredníctvom projektu Právne pre rodiča (nájdeš na facebooku aj instgrame)

Takže, či už riešite nejakú situáciu alebo problém pri budúcej materskej, prípadne chcete vedieť rôzne možnosti, ktoré máte...nahliadnite do tohto infobooku.

cena infobooku je 14,90 EUR.

Ak po materskej pre mamu plánujete materskú pre otca, pozrite špeciálnu akciu nižšie:

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.